Carl Reiner 98 Yaşında Aramızdan Ayrıldı

Carl Reiner 98 Yaşında Aramızdan Ayrıldı

  Temmuz 7, 2020

  411 Okunma

Amerikalı komedyen ve oyuncu Carl Reiner 98 yaşında doğal sebeplerden dolayı hayata gözlerini yumdu.Oyunculuk, komedyenlik, senaristlik ve yönetmenlik gibi birçok yeteneği bulunan Reiner, 98 yaşında vefat etti. “The Jerk (1979)”, “Dead Men Don’t Wear Plaid (1982)”, “The Man With Two Brains (1983)” ve “All Of Me (1984)” gibi...

Amerikalı komedyen ve oyuncu Carl Reiner 98 yaşında doğal sebeplerden dolayı hayata gözlerini yumdu.

Oyunculuk, komedyenlik, senaristlik ve yönetmenlik gibi birçok yeteneği bulunan Reiner, 98 yaşında vefat etti. “The Jerk (1979)”, “Dead Men Don’t Wear Plaid (1982)”, “The Man With Two Brains (1983)” ve “All Of Me (1984)” gibi ikonik yapımlarda sergilediği olağanüstü oyunculuk, yönetmenlik ve eğlenceli kişiliği ile Reiner yıllardır sinema sektörünün içindeydi.

Sinema yıllarından önce televizyon yapımlarında boy gösteren Reiner, “Caeser’s Hour and Your Show Of Shows” ile başlayıp “The Dick Van Dyke Show”un yaratıcılığına kadar uzanan kariyeri 1961-1966 yıllarına damgasını vurdu. Bir başka jenerasyonla ise Steven Soderbergh’in “Ocean’s Eleven” serisi ile tanıştı.

“Ocean’s Eleven” serisinde Danny Ocean (George Clooney) ve Rusty Ryan (Brad Pitt)’ın akıl hocası ve ekibin bir üyesi olan Saul Goodman karakterine hayat verdi. Son olarak “Toy Story 4”te seslendirme yapan Reiner, son yıllarda sosyal medya üzerinden yayınladığı videolarla hayranlarına ulaştı. İki gün önce paylaştığı “Hiçbir şey beni mümkün olan en iyi hayatı yaşadığımı bilmekten çok mutlu edemez, hayatımda tanışabileceğim en yetenekli ve güzel kadınla evlenmek, çocuklarımızın babası olmak düşünebileceğim her şeyden güzel.” şeklindeki gönderide takipçilerini duygulandırdı.

Usta aktör filmlerde yaşamaya devam edecek.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER
POPÜLER HABERLER